EVİNİZİN NÜMEROLOJİSİ

Sayılar titreşimdir kanıtlanmış gerçeğinden yola çıkarak, evren sizi titreşimlerinizle tanır, dinler, yanıt verir.

Evinizin adresi tüm yaşam alanınızın tonunu belirler ve o tonun sizinle uyumu sizin sizinle uyumunuzu belirler.

Semt, Cadde, Sokak, Bina, Posta Kodu gibi bilgilerin her birinin ayrı ayrı etkisi olmakla beraber bolluk ve rahatlığımızın üzerindeki en temel etki daire numaramızdır çünkü en kişisel olanı odur…bu nedenle tüm adres bilgisinin içindeki “Öz- Mesaj” tam olarak evinize adım attığınız kapının üzerinde yazandır.

Örnek:
Hikmet apt no 28 daire 7
Daire numarasının yanında harf bulunuyor ise;
Hikmet apt no 28 daire 7 C = 7 + 3 = 10 = 1 + 0 = 1

Alfabenin rakamlara dönüşüm tablosu:

1 = A, J, S/Ş
2 = B, K, T
3 = C/Ç, L, U/Ü
4 = D, M, V
5 = E, N, W
6 = F, O ,X
7 = G, P, Y
8 = H, Q, Z
9 = I/İ, R

Çıkan sayı sizi ifade etmiyor ise veya hayatınızın şu anki evresine uyum sağlamıyor ise bunu değiştirebilirsiniz…kapınızın evin içine bakan yüzüne size uyumlu sayınızı asarak işe başlayabilirsiniz…

 

Önemli not: Nümeroloji bir bakış açısıyla rakamların dilidir, tıpkı yeni bir dili öğrenirken seviye seviye bilgiyi alarak yükselirsek aynı koşullar Nümeroloji lisanında da geçerlidir. Bu nedenle farklı anlamların/ kaynakların bir bütünün farklı seviyeleri / açılımları olduğunu dikkatimizde tutmakta fayda vardır.

Her çift haneli sayıyı kendi içinde tekrar toplayarak sadeleştireceğiz.

1 EVİ
Motivasyon, bağımsızlık, yenilik, yaratıcılık, hırs, liderlik.
Kendi işinizin sahibi iseniz, birlikte yaşayan bağımsızlıklarını ve özerkliklerini korumak isteyen bireylerseniz ideal bir numara. Böyle bir evde yaşamak karakterinizi, kararlılığınız ve özgüveninizi güçlendirir. Bu numara kalabalıkları değil kendini dinleyenlerin numarasıdır.
Minimum eşya beyaz ya da kuvvetli parlak renkler ile dekorasyon önerilir.
Zorluğu
Ortak çalışma işbirliği ve uyum mesajını vermek istiyorsanız 1 bağımsızlık diye bağırırken iki uç arasında hissedebilirsiniz.
Eğer tek başınıza iseniz ve bir partner sahibi olmak istiyorsanız 1’in bir’liği fazla bireyselliği vurgulayacağı için zorlanabilirsiniz.

2 EVİ
Sevgi gösteren, sıcak, içten atmosferi olan ve insanların kendini hep hoş karşılanan hissettiği mekan
2’nin enerjisi duygusal ve hassastır, bu aile fotoğraflarının asıldığı samimi içten sohbetlerin yapılacağı duyguların rahatça ifade edileceği sevgi ve şefkatin paylaşılacağı bir mekandır.
Özellikle birlikte bir şeyler yapmaktan keyif alan ikililer için idealdir, çiftler, en iyi arkadaşlar, genç aileler.
Rahat, yumuşak, sempatik, sıcak mobilyalar ve duygular / duyarlılık söz konusu olduğu için pembe, sıcaklığın rengi turuncunun yumuşatılmış tonları, krem, beyaz ile dekorasyon.

Zorluğu
2 çok güçlü duyguları ifade eden bir sayı olduğundan bazen insanlar kendilerini aşırı duygusal hissedebilirler. Bu durumda evin dışında zaman geçirme veya fiziksel faaliyetlere yönelim ve bu şekilde kendini boşaltma isteği ortaya çıkabilir. Bazen bazı konuları çok fazla kişiselleştirme veya düzenli şefkat ve onaylanma ihtiyacı da görülebilir.
Duygular yoğun ve ağırlıklı olduğundan kişinin hedeflerine odaklanmasını destekleyecek hırs ve girişkenlik enerjisini çok desteklemez.

3 EVİ
Neşe saçan, iyimser, canlı, cesaretlendirici, iletişim ve kendini ifade edebileceğin mekan
Hayat dolu renkli kıpır kıpır bir yer sosyal birleşimler için harika. Son derece yaratıcı bir titreşim. Bir aile kurmak ya da sanatsal bir çaba içindeyseniz son derece başarılı sonuçlar elde edilir. Burada duygular ve benzersiz yaratıcı fikirler açıkça ifade edilebilir. Hayatı dolu dolu çizgide yaşamayı sevenler için ideal. Hatta seyahat etmeyi sevenlere, arzu edenlere önerilir çünkü enerjisi seyahatler için gerekli şans ve finans faktörlerini destekleyecektir.
Hasır tipinde mobilya, sarı ve mor tonlarının eğlencesi önerilir.

Zorluğu
Dağınık, odaklanamayan, fazla para harcayan biri haline dönüşebilirsiniz. Duyguların ifade bulabileceği bir mekanda zıt duyguların ifade bulabileceği de akılda tutulmalıdır. 3 enerjisi bazen kendinden şüpheyi de beraberinde getirebilir. Bu durumlarda kendinize karşı olumlu duygular beslemeyi ihmal etmeyin.

4 EVİ

Sağlam, güvenli, korunaklı mekan.
4 en sağlam temellere dayanan titreşimdir. Dünya ve fiziksel yapılanmalar (madde dünyası) ile bağlantıyı temsil eder.
Disiplin, sorumluluk burada çok desteklenir. Yaşamınızın diğer bölümleri macera dolu bile olsa istikrarı, değişmezliği seviyorsanız, evinizin geleneksel olmasını istiyorsanız ve tabii ki siz de yaşamınızda eş zamanlı olarak geleneksel iseniz 4 doğru rakamdır.
Toprak renk dekorasyon içine yeşil, karamel ve beyazı önerilir. Bu kadar yoğun toprak olunca belki giriş, kapı veya renkli bir posta kutusu veya ön kapı dış duvarı renklendirmesi düşünülebilir.

Zorluğu
Sayıların en ayağı yerde ve yavaş olanıdır. Macera, heyecan, yenilik, çeşitlilik istiyorsanız burada pek bulamayabilirsiniz. Kendinizi fazla çalışıyor sürekli yapılacaklar listesini düzenliyor bir halde bulabilirsiniz. 4 yapıya tekabül ettiğinden evin sağlam ve yapısının sağlıklı olduğundan emin olun ve yeri geldiğinde tamirat gerekiyorsa sakın cimrilik etmeyin.

5 EVİ

Değişim, hareket.
Sosyalleşmeyi seviyorsanız burası tam mekanıdır. Sıkılacak zaman bulamayacağınız partiler, bir araya gelmeler her şeyin konuşularak yaşanılacak yer demektir 5 tınısı. Etrafından insanların olmasını seven ve eğlenmeyi sevenlerin yeridir. Heyecan ve macera doludur. Seyahati yeni insanlarla tanışmayı keyfi ve özgürlüğü sevenler için ideal yerdir. Rutinlerinizi yıkmak veya sadece eğlenmek istiyorsanız doğru evi buldunuz.
Duvarlarda parlak renklerin kullanımı devinimi dengelemek için önerilir. Yeşil değişimin şifası için uygun olabilir.

Zorluğu
Sükûnet, düşünce, durağanlık, arıyorsanız burası orası değildir. Aklını toplayıp odaklanmak için pek uygun olamayacaktır. Hayatı bu şekilde yaşamayı tercih ediyorsanız burası geçici bir ev olur. Sosyal hayat bu kadar renkli olunca hayatın sefa bölümüne bağımlılık gelişebilir bu nedenle kişisel hedeflere odaklanma disiplinini geliştirirseniz dengeyi bulabilirsiniz. Bu ev “hızlı ve değişken” hayatın neticesinde neredeyse her yıl görünümünü yenilemenizi bekleyebilir.

6 EVİ
Güzellik, sevgi, düzen, ahenk ve uyum – sığınak ve tapınak.
İnsanlar böyle bir evden içeri girdiklerinde dengeli enerjiyi hissedeceklerdir. Rahat mobilyalar, sanat eserleri ,bitkiler. ..Evdeki herkesi bakıp besleyip büyütmek isteyebilirsiniz bunun neticesinde çocuklar ve hayvanlar bu evde kendilerini çok iyi hissederler.

Zorluğu
6 aile ve sorumluluğu temsil ettiği için bazen kendinizi diğerlerine fazla adamış kendisi ile ilgilenmeyi unutmuş halde bulabilirsiniz. Onlar için koşmaya başlamadan önce kendinizi beslediğinizden emin olun.
Ayrıca evde olmayı o kadar sevebilirsiniz ki orayı hiç terk etmek istemeyebilirsiniz. Bu hem iyi bir şey hem de sosyalleşmeyi engelleyebilir, dikkat etmek gerekir.
Çekici, artistik, simetri, ince dokunuşlar – bu sıfatları hak ederken çok fazla dekoratif obje kullanılmamasına dikkat etmek gerekir – . Pastel gölgeler, temel / ana renkler, pembe / gül tonları veya su tonlarının sakinleştiriciliği kullanılabilir.

7 EVİ

İçe yolculuk.
Mistik, yazar, araştırmacı veya ruhsal yolculuğunuzda iseniz burada yaşamayı seversiniz. Derin düşünceyi ve güçlü anlayış kazanmayı temsil eder. Eve gelip rahatlayıp okumayı seviyorsanız buraya bayılırsınız. Bilinç düzeyinde dramatik değişimlere gebe bir evdir.
Minimum eşya,hatta minimalist bir tarz, maneviyatı besleyen mor, turuncu / sarı önerilir. Mutlaka kütüphane barındıran sessiz oda.

Zorluğu
Eğer eğlenmeyi partileri seviyorsanız burada biraz çıldırabilirsiniz. Veya burayı bazen fazlasıyla sessiz sakin yalnız bulabilirsiniz. 7 kaçmayı sevdiğinden, içki veya benzeri bağımlılık zafiyetleriniz var ise bunlara dikkat etmek gerekir.

8 EVİ

Güç, para, başarı.
Girişimci veya kariyerinize odaklanmış bir yoldaysanız doğru adrestesiniz. Hatta işinizi evden yapıyorsanız daha da iyi. 8 refah ve bolluğun sayısıdır, finansal her türlü girişime uygundur. 8 aynı zamanda tutku da demektir, yani hayatta genişlemek istiyorsanız, hayattaki pozisyonunuzu ve finansal varlığınızı artırmak istiyorsanız, veya ailenizin boyutunu burası tam yeridir. Hırslı bir insansanız evin boyutu (metrekaresi) önemli değildir hayalleriniz o evi bir şatoya döndürecektir.
Güçlü, zengin dekorasyon, toprak gölgeler barındıran kırmızı – gül kurusu tonları ile dekorasyon.

Zorluğu
Para ve bolluğun rakamı olduğundan çift yönlü çalışır kazanırken kaybedebilirsiniz de. Genişlemek isteğinden dolayı daha fazla eşya daha fazla insan daha fazla yenileme söz konusu olabilir. Evinize çok fazla para harcamamaya özen gösterin özellikle de diğer insanları etkilemek adına. Ayrıca kariyerinize çok fazla odaklanıp sosyalleşmeyi unutmayın.

9 EVİ

9 evinde herkes hoş karşılanır ! İnsan ve hayvan seven ev ! Evrensel sevgi ve şefkatin sayısıdır dolayısıyla burada sevgi kabul hissedilir. Burada iç sezileriniz hep yüksektir. Sizden tavsiye almak isteyen insanların telefonları veya ziyaretleri olabilir. İnsanlar evinizin sevgi dolu enerjisi nedeniyle oraya çekileceklerdir.
Uluslararası bir sayı olduğundan seyahat etmek isteyebilir veya dünyanın farklı yerlerinden ziyaretçiler ağırlamak isteyebilirsiniz. Evren bu sayıyı, kişi sayının gereğini keşfedebilecek ise finansal olarak destekler.
Geçmişe dair hatıraları veya duyguları onları affedip şifalandırmak için hayatınıza çağırabilirsiniz. Duygular ve yaratıcılık ifade bulmak isteyebilir. Nihayetinde bu evde kendiniz ve diğerleri hakkında çok şey öğrenebilirsiniz ve pek çok duygusal ödül ile zenginleşebilirsiniz.
Dünyada sizi en iyi yansıtan kültür / yer etkileri, objeler, sakin renkler ve olabildiğince alabildiğince saksı bitkisi ve taze çiçek ile renklendirme önerilir.

Zorluğu
Bütüne ve bütündeki bire tüm zihni ve kalbi ile inananlar için uygundur. Aileleri içerdiği idealizm enerjisi ile biraz zorlayabilir. Para kazanmak veya hırs gerektiren noktalarda iseniz de gene çok uygun olmayacaktır. Geçmişe geri dönüşler ve reddedilmekten korkmak gibi duygular yaşayabilirsiniz. Başkalarının onayı olmadan kendinizi sevmeyi öğrenebilirseniz ve iç güdülerinize güvenmeyi / dinlemeyi o durumda başarırsınız.

  

Kaynak :
laplumedaisha.wordpress.com/2013/08/13/evinizin-numerolojisi/