13 Kasım Akrep Burcunda Güneş Tutulması

13 Kasım...Mars Günü..Akrep burcunda ilerleyen Ay küçülmeye devam ediyor. Günün ilk saatlerinde  Plüton ile uyumlu açı yapacak olan Ay, günlük işlerimizde güç ve çevremizden destekler verebilir. Tutulma öncesinde bugün yeni girişim yapmadan sakin kalmak daha doğru olabilir.

 

 Bu gece 00:07 ‘de  Akrep burcunun 21.57 derecesinde Yeni ay ve Tam Güneş Tutulması gerçekleşecek. Tutulma Avustralya,Orta Amerika, Yeni Zelanda, Güney Amerika, Güney Pasifik hattında izlenebilirken,   ülkemizden izlenemeyecek.

 

Kuzey düğümün ve Satürn'ün de Akrep burcunda olduğunu göz önüne aldığımızda, Akrep burçları ve sabit grup burçlarının son dekanında doğanlarda kadersel olaylar, yeni başlangıçlar yaşanacağını söyleyebiliriz. Gizli kalan, üstü örtülü gerçeklerin ortaya çıkması, ilerlemeyen, tıkanmış konularda zorunlu değişimler, dönüşüm fırsatları bu tutulmayla birlikte mümkün olabilir. Satürn etkili tutulma her durumda hayatımızla ilgili önemli sınavlar yaşayabileceğimizi, ciddi  ve uzun vadeli oluşumlar içerisinde yer alabileceğimizi ve sorumluluklarımızın artabileceğini belirtiyor. Kuzey düğüm üzerinde olacak olan bu tutulma, hayatta gitmemiz gereken yolda önemli atılımlar yapmamıza fırsatlar da verebilir, yeni kapılar açabilir. Tutulma sırasında Merkür'ün retro olması ve Neptün ile yaptığı kare görünüm bazı belirsizliklere ve karışıklıklara yol açabilir. Yanlış haberlerin gelmesi, iletişimde problemler, yanılmalar, aldanmalar sözkonusu olabilir. Geçmişte kalmış, ancak tıkanmış ve tam çözümlenmeden bilinçaltına attığımız bazı kavramlar bu tutulma ile tekrar gündemimize gelebilir.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin horoskopuna baktığımızda, tutulma sırasında transit Satürn'ün TC'nin natal Güneşi üzerindeyken tutulma derecesinin de Venüs ve Jüpiter  ile temas halinde olduğunu görüyoruz. TC'nin Venüs'ünün çok kritik bir noktada olması ve bu noktayla temas eden göksel hareketlerin önemli olaylara sebep olduğunu düşünürsek bu tutulmanın çok önemli etkileri olabileceğini anlayabiliriz. Halkın genel yaşamı, yönetimi, güvenliği, mutluluğu, çocuklar, gençler, eğitim, ekonomi, spekülatif piyasalar, sanat ve spor dünyasında tutulma etkisiyle birlikte hızlı gelişmeler ve dönüşümler yaşanabilir. Satürn’ün Akrep burcundaki seyrinin zorlayıcı ve dönüştürücü günlerini yaşayabiliriz bu tutulma sırasında.
 

Tutulma saatinde Ankara'ya göre çıkarılan Güneş Tutulması horoskopunda Yükselen burç Başak ve tutulma haritanın üçüncü evinde gerçekleşiyor. Yakın çevre, komşu ülkeler, genel olarak iletişim, haberleşme, eğitim, öğretim, basın, yayın kavramlarında hareketlilik ve değişimler yaşanabilir. Ancak Yönetici gezegen Merkür'ün retro olması ve Neptün ile yaptığı kare açı, belirsizlikler, aldanmalar, yanlış bilgiler ve karışıklıklar olabileceğini işaret ediyor.

 

Burç yorumlarını takip ederken,  öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim..Tutulmanın burçlara etkisini Aylık yorumlardan takip edebilirsiniz.

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

 

Bugün, birçok konunun derinlerine inebilir, her şeyi en ince detayına kadar irdeleyebilirsiniz. Ancak; bunu yaparken karamsar yaklaşımlardan kaçının. Derinlerde bulduklarınızın iyi yanlarını da görün.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

 

Bir arkadaşınıza vereceğiniz destek uzun vadeli işbirliğine dönüşebilir. Özel yaşamınızda ilgilendiğiniz konuları veya hobilerinizi/uğraşlarınızı gelir kapısı haline getirecek bir fırsat doğabilir.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

 

Çevrenizde olan bitenleri fazla eleştirmemeye çalışın. Aksaklık görürseniz kendiniz düzeltin. Herhangi bir konuda zorlanan yakınlarınız veya arkadaşlarınız varsa yardım eli uzatmaktan çekinmeyin.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

 

Bugün, dış etkenler sizi rahatsız etmeyeceklerdir. Aksine, keyifli bir gün geçirtebilirler. İçinizdeki endişeleri bugünlük bir kenara bırakın. Bazı şeyleri büyüttüğünüzü göreceksiniz.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

 

Bugün, ev hayatınıza ve aile içi ilişkilerinize odaklanabilirsiniz. Boş zamanlarınızı ailenizle birlikte geçirmek, akrabalara ziyarete gitmek veya evinizle ilgilenmek size oldukça iyi gelecektir. Gevşediğinizi hissedebilirsiniz.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

 

Bugün kendinizi ifade etme isteğiniz artabilir ve her zamankinden daha konuşkan olabilirsiniz. İnsanlar bu halinizden hoşlanacaklardır; kendinizi sessiz kalmaya zorlamayın.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

 

Bugün, tamamen maddiyat üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Gelirlerinizi ve giderlerinizi gözden geçirip, harcamaları kısma kararı verebilirsiniz. Bazı hizmetlerden vazgeçmeyi düşünmeniz de mümkündür.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

 

Coşkulu ve neşeli olabileceğiniz bir gündesiniz. Dünya size daha aydınlık görünebilir. Kendinizi ifade etmek, hislerinizi açıklamak bugün çok daha kolay olacaktır.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık

 

Bugün, dış dünyadan uzaklaşabilirsiniz. Kendi içinize kapanma eğilimine girmeniz mümkündür. İç dünyanızla ilgilenmeniz, düşünceleriniz ve hislerinizi incelemeniz ana konulardan olabilirler.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

 

Bugün, sosyal yaşamınızı her şeyin üzerinde tutmaya eğilim gösterebilirsiniz. Tüm vaktinizi kalabalıklar içinde geçirmek istemeniz mümkündür. İşlerinizi bir an önce tamamlayın. Günün geri kalanını da kendinize ayırın.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

 

Bugün kendinizi daha da iyi ifade edip insanların dikkatini çekebilirsiniz. Bazı kişiler bilgi ve yaklaşımlarınızdan etkilenerek sizinle daha yakın bir bağ kurmak isteyebilirler.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

 

Bugün belli bir mekana veya kişilere bağlı kalmak istemeyebilirsiniz. Boş vakitlerinizde gezebilir, çeşitli ortamlara girebilir, çok farklı kişilerle iletişim içinde olabilirsiniz.