Akrep Burcunda Yeniay

30 Ekim'de saat 20:38'de 7° Akrep Burcunda yeniay doğacak.


30 Ekim'de saat 20:38'de 7° Akrep Burcunda yeniay doğacak.


Zodyakta sekizinci evi yöneten Akrep sabit nitelikli ve su elementinden bir burç olarak yoğun, derin ve saplantılı duygular, ruh, beden, ölüm, ölüm ötesi, cinsellik, dönüşüm, psikiyatri, okültizm, hisseli paralar, sigorta, vergi, miras, gizli sırlar, suç örgütleri, kriminal olaylar, yer altı kaynakları ve madenler ile bağlantılıdır.


Sonbahar mevsimin kendisini tam olarak hissettirdiği, tabiatın yeniden doğmak için kışa hazırlandığı bir dönemdeyiz.

Güçlü dönüşüm enerjileri taşıyan bu yeniay bağımlılıklar ve zararlı alışkanlıklardan kurtulmak, hem bedensel hem ruhsal olarak arınmak, şifalanmak için de değerlendirilebilir. Akrep küllerinden yeniden doğan bir burç olarak bilinir ve tüm tabiat gibi biz de bu enerjileri hissedeceğiz.


Yeniay yeni ve taze enerjilerle başlangıçları işaret ettiğine göre bu dönemde Akrep temalarında niyetlerde bulunabilir, girişimler yapabiliriz. Evlilik, aşk, mutlu bir cinsellik, maddi paylaşımlar, nafaka, miras, sigorta, vergi, kredi ile ilgili istekler, borçlardan kurtulma, iş ortaklığı, eş ve ortaktan gelen para, hastalıkların iyileşmesi, şifa, ameliyat, ruhsal gelişim, sırları öğrenme, arınma bu yeniayda dileklerimiz arasında olabilir.


Yeniay enerjileri Ay ışığını büyüttüğü süreçte yaşamımıza dahil olabilir ve bizi dönüştürebilir. 6-7 Kasım ve Ay’ın dolunay fazına ulaştığı 14-15 Kasım’da etkilerini yoğun bir şekilde hissedebiliriz.


Bu yeniay sabit grup burçlar için daha önemli görünüyor. Akrep ile birlikte, Boğa, Aslan ve Kova burçlarının ilk dekanında doğanlarla doğum haritalarında sabit grup burçların 7 derece ve yakınlarında kişisel gezegeni olanların daha güçlü etkiler alabileceğini söyleyebiliriz.


Akrep burcu vücudumuzda boşaltım organları ve cinsel bölgeleri yönetir. Cinsel organlar, idrar yolları, kalınbağırsak, böbrek gibi organlar bu dönemde daha hassas olabilir. Ruhsal ve cinsellik kökenli problemler de ortaya çıkabilir.


Ay Akrep burcunda zarar görür; yoğunlaşan, karışık ve zararlı duygularımızı sakinleştirmek için manevi ve ruhsal çalışmalar yapabiliriz. Güçlenen sezgilerimizle bizim için neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu hissedebiliriz. Bunun için ruhumuzu ve zihnimizi sakinleştirmemiz gerekecektir. Hayatımızdan çıkarmak istediğimiz kavramlarda daha kararlı bir şekilde hareket edebiliriz.


Yeniay ZİBANA Ay durağında doğuyor. Kadim astrologlara göre bu Ay bu derecelerde ilerlerken başarılı olmak ve mutluluk için uygun bir dönem olarak kabul ediliyordu.

Güneş ve Ay Khambalia sabit yıldızı ile birleşiyor. Merkür ve Mars karakterindeki bu yıldız gizli ilimler, okültizm, araştırma zekası, hırs, tutku, gerçeklerin ortaya çıkması, güçlü değişimler için itici bir güç verebilen bir yıldızdır.


Dolunay an haritasında İkizler burcu yükseliyor. Güneş ve Ay Merkür ile birlikte ve haritanın beşinci evinde, Balık burcundaki Neptün, MC noktası ve Ay düğümlerinden destekleyici rahat bir görünüm alıyor. Yeniay yöneticisi Mars Oğlak burcunda çok güçlü ve Uranüs ile dik açıda… Terazi burcundaki Jüpiter, Venüs ve Satürn ile iyi anlaşıyor. Tuttuğunu koparan, hırslı, kararlı, aşırı tutkularla acımasız ve şiddet yanlısı da olabilen bir Mars var. Her enerjinin olumlu ve olumsuz kullanımı mümkün; dileriz iyi seçimlerle karşılaşırız. Bu enerjiyi iş, kariyer gibi disiplinli çalışma ve emek harcayarak ulaşabileceğimiz hedeflere yönlendirirsek fayda görebiliriz. Aksi halde gereksiz hırslar, cinsellikte aşırılıklar, kin, kıskançlık, garez, intikam gibi enerjiyi kirleten duygular işimizi zorlaştırabilir.


Neptün bize yardım etme niyetinde. Duygusal hassasiyetimiz, sezgilerimiz, yaratıcılığımız çok güçlenebilir. Rüyalarımıza dikkat edelim, önmeli işaretler taşıyabilir. Duygu ve düşüncelerimizde daha derin olacağımız için psikoterapi, regresyon, arınma, detoks gibi ruhsal ve bedensel şifa çalışmaları için iyi bir dönem. Ruhsal konular, maneviyat, din, inançlar, okült kavramlar da güçlü açılımlar olabilir. Çok meraklı olabileceğimiz bu süreçte bir çok yeni bilgi öğrenebilir, gizli ve bilinmeyen konularda araştırmalar yapabilir, sırlarla karşılaşabiliriz. Akrep para ve finansal paylaşımlarla da çok ilgili olduğundan maddi konularda da aktif ve verimli bir aydayız. Takip eden Boğa dolunayı da para ve malvarlıklarımız, sahip olduklarımızla çok bağlantılı olduğundan bu yeniayda kazançlar, gelir, gider, borç, alacak finansal kaynaklar alanında daha fazla düşünüp pratik planlar yapabiliriz.


Ülkemiz Akrep burcu olduğu için yeniay ülke horoskopunda natal Güneş ile kavuşuyor. Bunun yanısıra yeniay yükselen derecesi de ülkemizin natal Ay’ı ile birleşiyor.

Yeniay ülkemizin beşinci evinde doğacak. Güneş ülke yönetimi, liderler ve ünlü kişilerin doğal yöneticisidir. Beşinci ev genel olarak halkın refahı, mutluluğu, zevkleri, gençler, çocuklar, doğumlar, eğitim, turizm, sanat, sanatçılar, ünlü kişiler, sporcular, eğlence yerleri, ekonomi, spekülatif piyasalar, kalp doktorları ile ilgilidir. Sanat ve spor alanında uluslararası başarılar elde edebiliriz.


Ülkemizin natal Ay düğümlerinin de Başak-Balık aksında olması ve transit düğümlerle birleşmesi yeni bir kadersel döngüyü işaret ediyor. Ülkemiz içinde bulunduğu coğrafi bölge içerisinde önemli bir misyona sahip. Geçmişten gelen aslında sahip olduğumuz ama değerlendiremediğimiz haklarımızı elde etmek için önemli şanslar, ilahi yardımlarla karşılaşabiliriz. Geleceği oluşturmak için geçmişe de sahip çıkmamız gerekiyor.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Yeniay maddi durumunuzu etkileyecek önemli değişim ve başlangıçlar meydana getirebilir. İşbirliklerinizden gelir elde edebileceğiniz gibi, emeklilik, sigorta, miras, nafaka vb. hisseli paralarla ilgili uzun vadeli kalıcı yapılandırmalar söz konusu olabilir. Aşk ve cinsel yaşamınızda tutku ve romantizm artabilir.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Yeniay ilişkilerinizle ilgili yeni kararlar almanıza ve başlangıçlara imkan verebilir. Yaşamınızdaki aşk, tutku, cinsellik ve romantizm artabilir. Evilik, iş ortaklığı, yakın arkadaşlar ve hizmet aldığınız kişilerle ilgili uzun vadeli kalıcı yapılandırmalar söz konusu olabilir.


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

Yeniay iş ve çalışma koşullarınızda yenilikler ve kariyerinizi destekleyecek uzun vadeli yapılandırmalar meydana getirebilir. Sağlığınız, günlük rutinleriniz ve diyetinizde olumlu değişimler yaşayabilirsiniz.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Yeniay aşk ve duygusal yaşamınızda tutku ve romantizm arttırabilir. Aşık olabilir, yeni ilişkiler kurabilirsiniz. Sanatsal yaratıcılığınızın artması kişisel başarılarınızı arttırabilir. Hamilelik, doğum ve çocuklarla ilgili konularda arzularınıza kavuşabilirsiniz.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Yeniay ev, yuva ve ailenizle ilgili kavramlarda yenilikler gündeme getirebilir. Ev, emlak, mülk alımı, satımı, taşınma, evlilik ve yuva kurma, yer değişikliği, emeklilik vb.kavramlarda gelişmeler olabilir. Aile üyeleri ve ebeveynler ile ilgili konular da sizi meşgul edebilir.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Yeniay iş ve ticari girişimlerinizde gelirlerinizi arttıracak yeni bir anlaşma ve sözleşme gündeme getirebilir. Yazılı ve sözlü iletişimleri daha iyi kullanabilir, reklam, halkla ilişkiler, promosyon, sosyal medya vb. çalışmalar yapabilirsiniz. Yakın çevre ve kardeşlerinizle ilgili yeni yapılandırmalar olabilir.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Yeniay para ve maddi kazançlarınızı etkileyecek yeni iş projeleri ve gelir kaynakları ortaya çıkarabilir. Kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak ve maddi sorunlarınızı çözümleyecek uzun vadeli yapılandırmalar söz konusu olabilir. Değerli bir eşya satın alabilir, yatırım yapabilirsiniz.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım)

Yeniay yaşamınızda önemli başlangıçlar ve değişimler meydana getirebilir. Kariyer, iş, günlük rutinleriniz ve ilişkilerinizde değişimler yaşayabilirsiniz. Yaşamınızda aşk, tutku ve cinsellik güçlenirken, kişisel görünümünüz, sağlığınız ve imajınızda estetik değerler ön plana çıkabilir. Maddi hedeflerinize ulaşmanız mümkün.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Yeniay manevi ve ruhsal konuları daha fazla yaşamınıza çekebilir. Tedavi, rehabilitasyon, başkalarına yardım amaçlı hastane, klinik vb. yerlerde bulunmanız gerekebilir. Zararlı bir alışkanlık ve bağımlılıktan kurtulmak için daha kararlı davranabilir ve başarılı olabilirsiniz.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Yeniay arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizde yeni başlangıçlar ve değişimler meydana getirebilir. Size iş ve kariyerinizde destek olacak önemli bir kişi ile tanışabilirsiniz. Arkadaşınızın yaşamında evlilik ve iş kurma gibi önemli değişimler olabilir. Dernek, vakıf, clup vb. yerlere üye olabilir, yeni projelere başlayabilirsiniz.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Yeniay iş ve kariyer yaşamınızda önemli bir fırsat ve güçlü değişimler meydana getirebilir. İş arıyorsanız bulabilirsiniz, kariyerinizde bir terfi, atama, yer değişikliği yaşayabilirsiniz. Toplum önündeki statünüzü değiştirecek bir evlilik veya iş ortaklığı da gündeme gelebilir.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Yeniay yüksek öğrenim, yurtdışı bağlantılı konular, medya, yayıncılık ve hukuksal kavramlarda güçlü değişimler ve yeni başlangıçlar meydana getirebilir. Yaşama daha geniş bir açıdan bakarak, hedeflerinizi büyütebilirsiniz. Keyifli ve romantik bir seyahate çıkmanız mümkün.