Boğa Burcunda Dolunay

27 Ekim’de 15:05’de 3 derece Boğa burcunda dolunay meydana gelecek.

27 Ekim’de 15:05’de 3 derece Boğa burcunda dolunay meydana gelecek.


Toprak elementinin sabit nitelikli burcu Boğa, para ve maddi kaynaklarımız, mal varlıklarımız, toprak ve toprağa bağlı değerler, dünyasal beş duyuya hitap eden kavramlar, uzun süreli kalıcı niyetlerimiz, aşk, sevgi, evlilik ve sanatsal kavramlardaki beklentilerimizle ilgilidir.


Boğa- Akrep hattındaki enerjiler sahip olduğumuz değerler ve başkalarıyla paylaştığımız kaynaklar arasında ikilemler, kaygılar, farkındalıklar ve bazı sorumluluklar gündeme getirebilir. Maddi manevi güvenliğimiz için aşırı talepkar davranabiliriz. 


Bedensel ve duygusal olarak daha hassas olabileceğimiz gibi yeme, içme, beslenme ve maddi arzularımızda aşırıklar da gözlenebilir.


Boğa burcu bedenimizde boyun, ense, boğaz, bademcikler, ses telleri, solunum yolları, çene, kulak altı bezleri, tiroidi yönetir. Bu bölgeler daha hassas olabileceği için, özen göstermeli ve korumalıyız. Bu bölgelerde yapılacak operasyonlardan uzak durmak daha doğru olacaktır.


Dolunay ile birlikte yeniayda başlamış bazı girişimler yeni fikirler daha görünür hale gelebilir, bazı sonuçlar alabiliriz. 


Dolunay en fazla sabit grup burçları etkileyecektir. 24-31 Ekim arası doğan Akrep burçları, 21-27 Nisan Boğa burçları, 23-28 Temmuz Aslan burçları, 21-27 Ocak Kova burçları bu dolunaydan önemli etkiler alabilirler.


Dolunay an haritasında Kova burcu yükseliyor. Toplumsal ve evrensel kavramlar, bilim, teknoloji, hümanizm, özgürlük, devrim, isyan enerjileri dolunaya dahil oluyor. Yöneticisi Satürn haritanın tepe noktasında olaylara daha sorumlu ve ciddi yaklaşmamıza imkan verebilir. Statü sahibi kişilerin, otorite kavramlarının yetki ve iradelerinin sınandığı bir dönem. 


Kişisel yaşamlarınımızda Satürn iş, görevler ve kariyer ile bağlantılıdır. Dolunay yöneticisi Venüs Başak burcunda Jüpiter ve Mars ile birleşiyor. Oğlak burcundaki Plüton da olumlu bir açı yapıyor. Toprak elementinin yoğunluğu özellikle iş, çalışma, kariyer, hizmet, para ve maddi güvenlik ile ilgili konularda destekleyici olabilir. 


Balık burcundaki Chiron Venüs, Mars ve Jüpiter ile karşıt açı yapıyor ve dolunay derecesi tarafından da tetikleniyor. Yaralı şifacı Chiron eksiklerimiz, hatalarımız, yaralarımızla bizi yüzleştirirken, bunları tedavi edecek anahtarı da elimize verebilir. Önemli olan bunu doğru kullanacak farkındalığa ulaşmak.


Dolunay ülkemizin horoskopunun onbirinci ve beşinci evini etkileyecek. Transit Güneş natal Güneş’imizle temas ettiği için etkisi daha güçlenecektir. 


Dolunay Sheratan sabit yıldızı ile birleşiyor. Şiddet enerjileri taşıyan sert etkili bir yıldız olan sheratan terör, savaş, çatışma, yangın, deprem, doğal afet vb. etkileri tetikleyebilir.


Dolunayın gerçekleştiği evler mundane astrolojide  yerel yönetimler, azınlıklar, müttefik ülkeler, yabancı ülkelerle olan anlaşmalar, ulusal hedefler, projeler, toplum ve insanlık için yapılan çalışmalar, grup faaliyetleri, dernekler, organizasyonlar, vakıflar, meclis, kanunlar, genel halkın refahı, ekonomik durumu, spekülatif piyasalar, borsa, gençler, çocuklar, açık alanlar, parklar, eğitim yerleri, sanat, sanatçılar, spor, sporcular ile ilgilidir. 


Tüm bu alanlarda önemli hareketler bekleyebiliriz. Özellikle önemli halk hareketleri, grup faaliyetleri yoğunlaşabilir. Son günlerde yaşadığımız kalabalıklara yönelik şiddet ve terör faaliyetleri tekrarlanabilir. Özellikle açık alanlara, halkın kalabalık olarak bulunduğu ortamlara, ulaşım merkezleri ve metro gibi bölgelerdeki güvenlik koşullarına dikkat etmeli ve temkinli hareket etmeliyiz.


Dolunay enerjileri ile birlikte ülkemiz seçime gidecek. Ülke horoskopunun dördüncü evinde Başak burcunda oluşan stelyum özellikle ana muhalefet partisini güçlendirebilir. Diğer küçük partilerden buraya destekleyici oylar gelebilir. Lider partide ise beklentiler karşılanmayabilir ve hayal kırıklığı artabilir. Bu durum otorite pozisyonlarında sıkıntı ve karmaşa yaratabilir. Ülkeye istikrar gelmesi yakın vadede zor görünüyor. Değişim ve dönüşüm kaçınılmaz. Sahip olduğu değerleri paylaşmakta zorlanan ve değişime direnen kişiler içinse oldukça ızdırap verici bir dönem.


Dolunayın genel etkilerini özburcunuz ile birlikte yükselen burcunuza göre de takip ediniz.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Dolunay ile birlikte maddi gelirleriniz, kazançlarınızla ilgili yeni gelişmeler ve önemli değişimler meydana gelebilir. Bazı ani harcamalar ve alışverişler ortaya çıkabilir; iş ve para konularında kendinizi güvende hissetmeniz mümkün.


BOĞA (21 Nisan-21 Mayıs)

Dolunay ile birlikte  kendiniz ve yaşamınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. İşiniz, kariyeriniz veya ilişkilerinizle ilgili dönüşümler veya kişisel görünüşünüz, imajınızla ilgili yenilikler yapabilirsiniz.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Dolunay ile birlikte bilinçaltınız, ruhsal ve manevi konularda yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz. Gizli olan kavramlar ortaya çıkabilir. Bir bağımlılığınız ve zararlı alışkanlığınız varsa onu sonlandırmak için girişimlerde bulunabilirsiniz.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Dolunay ile birlikte ait olduğunuz gruplar, arkadaşlarınız, projeleriniz, gelecek hedefleriniz ile ilgili yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili ekip çalışmaları ve organizasyonlar içerisinde yer alabilirsiniz.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Dolunay ile birlikte kariyer yaşamınızda, toplum önündeki statünüzü etkileyecek dönüşümler meydana gelebilir. Çalışmalarınızın karşılığını alabilirsiniz. Yaşamınızdaki otorite kavramları ve aile büyükleri ile ilgili sorumluluklar daha fazla gündeminizde olabilir.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Dolunay ile birlikte yurtdışı, seyahatler, eğitim ile ilgili bir konuda gelişmeler olabilir. Uluslararası ve yabancı kültürlerle ilgili projeleriniz hızlanabilir. Hukuksal konular sonuçlanabilir; ertelenmiş sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. 


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Dolunay ile birlikte ortak kazançlar, yatırımlar, kredi, vergi, sigorta, prim gibi kavramlarda önemli gelişmeler ve dönüşümler meydana gelebilir. Eş ve ortağınızın gelirlerinden fayda görebilirsiniz.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Dolunay ile birlikte ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve eşiniz ile ilgili bazı kavramlarda önemli değişimler ve dönüşümler meydana gelebilir. Toplum önündeki imajınız, rakipleriniz ve hizmet aldığınız kişilerle ilgili gelişmeler bekleyebilirsiniz. Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızdan fayda görebilirsiniz.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Dolunay ile birlikte iş ve çalışma koşullarınız, günlük rutinleriniz, alışkanlıklarınız ve sağlığınızla ilgili konular gündeme gelebilir. İş ve kariyer konularında kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Evcil hayvan sahibi olabilirsiniz.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Dolunay ile birlikte aşk, romantizm, sosyal yaşam, hobiler, spor veya çocuklarla ilgili yeni gelişmeler meydana gelebilir. Sanat ve hobi çalışmalarından güzel sonuçlar alabilirsiniz. Hamilelik, doğum veya var olan çocuklarınızın eğitimi ve geleceği ile ilgili konular gündeme gelebilir.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Dolunay ile birlikte eviniz, aileniz, ebeveynlerinizle ilgili gelişmeler olabilir. Ev, mülk, alımı, satımı, kiralama, taşınma, dekorasyon, tadilat gibi kavramlar hızlanabilir. Evde çalışabileceğiniz iş imkanlarıyla karşılaşabilirsiniz.


BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Dolunay ile birlikte eğitim, seyahatler, yakın çevreniz, kardeşleriniz ile ilgili bir konuda bazı değişimler ve dönüşümler meydana gelebilir. Güzel bir tatile çıkabilirsiniz. Zihinsel yaratıcılığınız artabilir. İş anlaşmaları veya sözleşmeler imzalayabilirsiniz.


Demet BALTACI