Merkür Yay Burcuna Geçiyor!..

İletişim gezegeni Merkür 28 Kasım'da Yay burcuna geçiyor. Merkür 17 Aralık’a kadar Yay burcunda olacak.

 

 

İletişim gezegeni Merkür 28 Kasım'da Yay burcuna geçiyor. 


Merkür 17 Aralık’a kadar Yay burcunda olacak. Bu süreç içerisinde düşüncelerimiz daha iyimser ve özgüvenli olabilir. Büyük plan ve projelere odaklanabilir, idealist girişimlerde bulunabiliriz.


Seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı konular, yabancı kültürler, din, maneviyat, spor daha fazla ilgimizi çekebilir.  Konuşmalarımız aşırı güvenli, abartılı olabilir ve iyimser beklentilerle sözler verebiliriz; ancak ayrıntılar bizi sıkacağı için zaman zaman günlük yaşamdaki detayları gözden kaçırmamız mümkün.


Yay burcundaki Merkür 1-2 Aralık'ta Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak.

Bu günlerde zihinsel karışıklık, unutkanlık ve dalgınlık oluşması mümkün. Detay ve analiz gerektiren işlerde hatalar meydana gelebilir. Önemli konuların konuşulduğu toplantılarda, anlaşma ve sözleşme imzalarken daha özenli ve dikkatli davranmamız gerekebilir.


Bunun yanısıra zihnimiz daha duygusal çalışacağı için, sanatsal ilham, sezgiler ve empati yeteneğimiz yükselebilir; sanat, maneviyat ve ruhsal kavramlara ilgimiz artabilir.


6-7 Aralık'ta Merkür Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı yaptığında günlük hayatımız hareketlenebilir ve ilginç sürpriz haberler duyabiliriz.

Eğitim, yurtdışı, yabancı kültürler, seyahatler, yayıncılık, medya, bilişim, internet vb. konularda hızlı gelişmeler meydana gelebilir, hukuksal sorunlarımız çözülebilir. Bireysel ve özgür eylemlerde bulunabilir çeşitli riskler alabiliriz. Fiziksel aktiviteler ve doğa sporlarına hevesle yaklaşabiliriz. Ancak bu aşamada her türlü davranışımızda dengeli davranmak aşırılıktan kaçınmak kişisel güveliğimiz için önemli olacaktır.


12-13 Aralık'ta Merkür Aslan burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Bu dönemde özellikle eğitim ve yurtdışı bağlantılı işlerimizle ilgili şanslı gelişmeler olabilir ve önemli fırsatlarla karşılaşabiliriz. Yeni iş girişimleri ve başlangıçlar için bu günleri değerlendirebiliriz. Maneviyat, din, felsefe kavramlarına ilgi artabilir, bilgi paylaşımları yoğunlaşabilir.


Yorumlarımızı öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuza göre de takip ediniz...


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Merkür'ün Yay burcuna geçmesi ile önümüzdeki dönemde yurtdışı bağlantılı işler, dış ticaret, eğitim, medya, yayıncılık ve hukuksal konularla ilgili iletişim trafiğiniz artabilir. Bu dönemde daha fazla seyahat yapabilirsiniz.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Merkür'ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte önümüzdeki dönemde finansal konular, hisseli paralar, borç, alacak, kredi, vergi, sigorta, miras, nafaka vb. konularla ilgili iletişim trafiğiniz artabilir, yazılı veya sözlü anlaşmalar yapabilirsiniz.

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Merkür'ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte önümüzdeki günlerde işbirlikleri ve ikili ilişkilerle ilgili alana daha fazla ilgili gösterebilir, iletişimlerinizi güçlendirebilirsiniz. Bazı anlaşmalar ve sözleşmeler gündeme gelebilir.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Merkür'ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte günlük yaşamınızda iletişim ve bilgi paylaşımınız ön planda olabilir. İş veya mesleki olarak eğitim programlarına katılabilir, seyahat yapabilirsiniz.


ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Merkür'ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte aşk, eğlence ve çocuklarla ilgili alanda daha fazla bilgi paylaşımı yapabilir, iletişim kurabilirsiniz. Hobilerinizle ilgilenebilir, yazabilir, bilişim araçları ile sosyalleşebilirsiniz.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Merkür'ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte ev, yuva ve aileye dair konuları daha fazla düşünebilir ve bilgi paylaşımı yapabilirsiniz. Ev içerisinde kardeş, kuzen ve akrabalarla daha fazla biraraya gelebilir, iletişim kurabilirsiniz.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Merkür'ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte iletişim gücünüz yükselebilir, yazılı ve sözlü kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz. İyimser düşünceleriniz artarken, eğitim ve seyahatlerle bağlantılı haber trafiğiniz artabilir.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Merkür'ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte önümüzdeki dönemde maddi konularla ilgili düşünceleriniz ve bilgi paylaşımı artabilir. Finansal bazı anlaşmalar, eğitim, seyahat, yayıncılık ile ilgili alanlarda ticari çalışmalarınız olabilir.


YAY (23 Kasım-21Aralık)

Merkür'ün Yay burcuna geçmesi önümüzdeki dönemde iletişim gücünüzü kuvvetlendirirken, iyimser ve cesur düşünceleriniz artabilir. Olayları büyük pencereden değerlendireceğiniz için küçük detayları gözden kaçırabilirsiniz.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Merkür'ün Yay burcuna geçmesi önümüzdeki dönemde zihninizin daha içe dönük ve dalgın olabileceğini işaret ediyor. Bu süreçte maneviyat, felsefe, din ve ruhsal konularla ilgili daha fazla bilgi toplayabilir, çalışma yapabilirsiniz.


KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Merkür'ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte sosyal çevreniz ve arkadaş gruplarınız ile iletişiminiz artabilir. Ekip çalışmalarına başlamak, eğitim grupları, seminerler ve gezilere katılmanız mümkün.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Merkür'ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte kariyer yaşamınızla bağlantılı düşünceleriniz ve iletişim trafiği artabilir. Mesleki eğitim programları, seyahatler, dış ülkelerle yapılacak bağlantılar yoğunlaşabilir.


Astrolog Demet BALTACI

Astrofoni.com