Venüs Yay Burcunda


16 Kasım'da Venüs, Akrep burcundan ayrılıp Yay burcuna geçecek.


10 Aralık’a kadar Yay burcunda kalacak olan Venüs, sevgi, aşk ve sosyal kavramlarda bağımsız, girişken ve hevesli enerjiler ortaya çıkarabilir. Neşe ve iyimserlik yükselirken ilişki kurma konusunda istekli olabiliriz.


Ateş elementi Yay burcunda Venüs heyecanlı, coşkulu ve dürtüsel davranabilir. Her yeni ilişkiyi yeni bir deneyim olarak değerlendireceği için uzun süreli, kalıcı ilişkiler kurmak, bir ilişkinin sorumluluğunu almak zor gelebilir.

Kişisel zevkler, düşünceler, istekler, inançlar, arzularda zaman zaman abartılı tavırlar ortaya çıkabilir.


Yurtdışı bağlantılı kavramlar, eğitim, felsefe, idealler, seyahatler, geziler, kültürel faaliyetler, iletişim, medya, yayıncılık, spor, açık hava etkinlikleri gibi kavramlar bizi mutlu edebilir ve bu alanlarda şanslarımız artabilir.


Maddi konularda bu pozisyon genel olarak şansı arttırabilir. Ancak Yay burcunda Venüs maddi konuları çok fazla önemsemez bu nedenle kazandığı parayı da elinde tutmakta zorlanabilir.


Ateş grubu Yay, Koç ve Aslan burçları Venüs'ten bu dönemde daha olumlu etkiler alabilirler. İlişkiler, sosyal yaşam, eğitim, seyatat ve maddi konularda şansları artabilir. Hava grubu İkizler, Terazi, Kova burçları da Venüs Yay transitinden destek alabilirler.


19-21 Kasım aralığında Yay burcundaki Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. Aşk, sevgi, ilişkiler konusunda bazı yanılgı ve hayal kırıklıkları söz konusu olabilir. Fazla idealist ve hayalci tavırlara dikkat etmeli, gerçekçi davranmalıyız. Maddi konularda da temkinli olmalı, alışveriş ve yatırımlarda risk almamalıyız.


3-6 Aralık arasında Venüs, Aslan burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. İyimser, neşeli ve coşkulu hissedebileceğimiz gibi özel ve sosyal ilişkiler, maddi kavramlarda çeşitli şanslarla karşılaşabiliriz.


Seyahat, eğlence, spor, eğitim, yurtdışı bağlantılı konular, sanat, medya, yayıncılık gibi kavramlarda başarı ve mutluluk elde etmemiz mümkün. Yeni başlangıç ve girişimler için bugünleri değerlendirebiliriz.


Astrolog Demet Baltacı

www.Astrofoni.com