Neptünyen Haftada Hayallerimizin Peşinden Gidebiliriz.

Güneş ve Venüs'ün 23 Ekim'de Akrep burcuna geçmesinin ardından gökyüzünde duygusal ve içe dönük su elementinin enerjisi yoğunlaşmaya başladı. Özellikle 26 Ekim-2 Kasım haftasında bu duygusal, hassas enerjileri daha fazla hissedeceğiz.

 

27-30 Ekim aralığında Balık burcundaki Neptün, Akrep burcundaki Güneş ve Venüs ile üçgen açı yapacak. Ayaklarımız yerden kesilip, tutku ve arzulardan oluşan hayallerin, fantezilerin arasında kaybolabiliriz. Bu olumlu görünüm yüksek ilham, sanatsal yaratıcılık ve ruhsal hassasiyet verebileceği gibi, aşk, romantizm ve cinsellikte sınırlarımızı zorlayabiliriz. Bazı  imkansız hayallerimizin gerçek olduğunu görmemiz de mümkün.

 

Sanatla ilgilenenler çok şanslı olacaklar, muteşem eserler ortaya çıkabilir. Sezgiler ve empati yeteneğimizin artması ile konuşmadan da anlaşabiliriz. Manevi ve ruhsal alanda da potansiyeller güçlenecektir. Dua, meditasyon, bilinçaltı, regresyon ve şifa çalışmalarına yönelebilir, farkındalıklar kazanabiliriz.

 

Kişisel zevkler, bağımlılıklara düşkünlük artabilir. Alkol, ilaç kullanımında kontrollü olmalıyız. Su ve deniz kenarında yürüyüş yapmak, imkan varsa yüzmek yoksa en azından bol bol su ile temas etmek fiziksel ve bedensel olarak bizi rahatlatabilir.


Başta su grubu Yengeç, Akrep, Balık olmak üzere tüm burç grupları bu yumuşak ve duygusal enerjileri haritalarındaki potansiyellerine göre deneyimleyebilirler. Aşk ve romantizm için uygun zamanlardayız. Sevgilinize ve partnerinize zaman ayırıp, romantik ortamlar yaratmaya çalışın. Başbaşa kalabileceğiniz kısa bir tatil harika olabilir. Eğer yalnızsanız bu haftayı yalnız geçirmeyin, sosyalleşin. Tutkulu bir aşk sizi bekliyor olabilir. Merkür de ileri harekete döndü, yeni tanışmalar meydana gelebilir. Eğer beklentiniz bu değilse biraz içe dönmek, inzivaya çekilmek ve maneviyata yönelmek, müzik ve sanatla ilgilenmek de diğer bir seçenek...


Oğlak burcunda ilerleyen Mars 30 Ekim-3 Kasım aralığında Neptün ile ahenkli açı yapacak. Hayal ve fantezilerimizi gerçekleştirecek enerji ve motivasyonu bulabileceğimiz gibi, dürtülerimiz ve iç güdülerimiz bize hayaller kurabiliriz. Her durumda Mars planlı, kararlı, istikrarlı olacağı için Neptün enerjilerini dengeleyebilir ve faydalı hale getirebilir.


Astrolog Demet BALTACI

www.Astrofoni.com