Merkür Retrosu Sona erdi. Merkür ilişkileri Tartıyor...

26 Ekim'de Merkür Terazi burcunun 16 derecesinde ileri harekete geçiyor. 4 Ekim'den bu yana retro harekette olan Merkür günlük iletişimlerde ve ikili ilişkilerimizde sıkıntılar yaratmış olabilir. Bu durum artık düzeliyor. 


Zihinsel yapımızda oluşan dengesiz ve kararsız tutumlar, iletişim sorunları sona ererken, ilişkilerimizde denge ve uyumu bulmamız daha kolay olabilir. Diplomasi, hukuk, adalet, estetik, güzellik, aşk, sevgi, evlilik ve ortaklık ile ilgili konularda daha yapıcı davranabiliriz.


Merkür 27 Ekim-5 Kasım aralığında Kuzey düğüm yönünde olacak ve Aslan burcundaki Jüpiter ile olumlu görünüm yapacak. Geleceğimizi şekillendirebilecek ilişkiler, işbirlikleri gündeme gelebilir. Yazılı, sözlü iletişim, eğitim, toplantı, anlaşma, sözleşme vb. kavramlarda olumlu gelişmeler yaşayabilir, fırsatlarla karşılaşabiliriz.


Terazi, İkizler, Kova başta olamak üzere ateş grupları Koç, Aslan ve Yay burçları da Merkür'ün Terazi seyrinden yararlanabilirler. İletişim güçleri artarken, sosyla yaşamları da canlanabilir. Bu dönemde alacakları tekliflere ve yeni tanışmalara dikkat etmeleri gerekiyor. Geleceklerini şekillendirecek gelişmelerle karşılaşabilirler.


Merkür 9 Kasım'a kadar Terazi burcunda kalacak ve daha sonra Akrep burcuna geçecek.


Astrolog Demet BALTACI

www.Astrofoni.com