OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY


12 Temmuz’da saat 14:25’ de Ay ve Güneş Yengeç-Oğlak aksında karşıt pozisyona geçecek ve 20 derece Oğlak burcunda dolunay gerçekleşecek.


Oğlak toprak elementinin öncü nitelikli burcudur. Pratik ve somut değerlerle ilgili olan Oğlak burcu duygularla uğraşmaz. Toplum önündeki statü, kariyer, sorumluluklar, gelecek hedefleri, maddi hırslar, tutkular, liderlik, yönetim, devlet, otorite kavramları Oğlak burcu konularıdır. Dolunay sırasında duygular ve düşünceler arasında çatışmalar hissedilebilir. Kariyerimiz ve ailemiz arasında ikilemler yaşayabiliriz.


Yeni ayda başlamış bazı girişimler ve projeler dolunayda daha görünür hale gelebilir. Hayatımızla ilgili önemli farkındalıklar ve dönüşümler yaşamamız mümkün.


Bu dolunay 10-15 Ocak Oğlaklar, 8-13 Nisan Koçlar, 10-14 Temmuz Yengeçler,11-15 Ekim Terazi burçları için daha etkili olabilir. Bu kişilerin iş, kariyer, aile ve ilişkiler alanında mücadeleleri daha fazla olabilir.


Özellikle kariyer hayatımızı ve toplum önündeki statümüzü etkileyebilecek değişimler ve dönüşümler hızlanabilir. Bunun yanında yaşadığımız yer, ofis, evde değişimler, aile büyükleri, otorite kavramları ile ilgili dönüşümler meydana gelebilir. Toprak burcu olan

Oğlaktaki dolunay, toprak ürünleri, inşaat ve emlak sektörünü ve bu alanda çalışan şirketleri ve yöneticileri de etkileyebilir. Özellikle iş güvenliği ile ilgili ihmaller, işverenlerin ve şirketlerin sorumlulukları göz önünde olabilir. Ülkemiz bu alanlarda eksik ve hatalarıyla yüzleşebilir.Dolunay sonrası Ay ilk açısını Terazi burcundaki Mars ile yapacak. Hassas ve yoğun olan duygularımızı kontrol etmek zor olabilir ve ani tepkiler gösterebiliriz. İlişkilerde sakin ve sağduyulu davranmalıyız. Kaza ve sakarlıklara açık olacağımız için riskli eylemlerden uzak durmalıyız.


Ay Oğlak burcundayken bedenimizdeki kemikler, eklemler, dişler, dizler ve cilt daha hassas olabilir. Ay Mars açısı özellikle kırık, çıkık, yanık, kesik, enfeksiyon, ateş gibi sağlık problemlerini arttırabilir. Kronik sorunlara karşı tedbirli olmalıyız.


Oğlak dolunayı sırasında Ay dünyaya çok yakın bir pozisyonda olacağı için etkiler biraz daha yoğun olabilir. Buna Süperay adı verilir. Bu durumda çok daha gergin ve hassas olabileceğimiz için duygularımızı ve tepkilerimizi kontrol etmemiz zorlaşabilir. Kişisel olduğu kadar, toplumsal konularda da huzur kaçırıcı çatışmalar, kazalar ve doğa olayları meydana gelebilir.

Bu dönemde kendimizi fazla zorlamadan rahatlatıcı ve gevşetici faaliyetlere yönelebilir, dinlenebiliriz.


Çevremizdeki kişilere karşı da anlayışlı ve sağduyulu davranırsak ilişkilerde ortaya çıkabilecek problemleri önlemiş oluruz.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Dolunay toplum önündeki statünüz, kariyeriniz ve görevleriniz ile ilgili dönüşümler meydana getirebilir. Hayatınızdaki otorite kavramları ve aile büyükleri ile ilgili sorumlulukların üzerinizdeki baskısı artabilir. İkili ilişkiler ve işbirliklerinde mücadele etmeniz gereken durumlara daha sağduyulu ve sakin yaklaşmalısınız. Tepkilerinizi kontrol etmeli, acele karar vermemelisiniz.


BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Dolunay yurt dışı bağlantılı işler, seyahatler, yüksek öğrenim ve hukuksal kavramlarla ilgili bazı gelişmeleri hızlandırabilir. Daha önce başladığınız girişimler sonuçlanabilir. Bazı kontrolü zor, stresli durumlar karşısında soğukkanlı davranmalısınız. Günlük işlerde sorumluluklar artabilir ve daha fazla çalışmanız gerekebilir. Sağlığınızı bu dönemde ihmal etmeyin.


İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 
Dolunay ortaklı gelirler, hisseli paralar ile ilgili alanda bazı gelişmeler ortaya çıkarabilir. Maddi durumunuzu etkileyecek dönüşümler yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınız, arkadaşlarınız ve çocuklar ile ilgili kavramlarda hızlı gelişmeler olabilir. Zevkler, eğlence için harcamalar artabilir.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Oğlak burcunda oluşacak dolunay işbirlikleri, yakın arkadaşlıklar, evlilik gibi konularda önemli değişim ve dönüşümler meydana getirebilir. Aile ve otorite kavramları ile olan ilişkilerde temkinli olmalısınız. Sakin ve sağduyulu olmanız gereken bir dönemdesiniz.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Oğlak burcu dolunayı ile birlikte kişisel bakım, sağlık kontrolü yaptırabilir, yeni bir diyet, spor, beslenme programına başlayabilirsiniz. Zararlı bir alışkanlık ve bağımlılıktan kurtulmak için daha kararlı olabilirsiniz. Yanınızda çalışan kişiler, yardımcılar, evcil hayvanlar, akrabalarla ilgili kontrolü zor ani durumlar oluşabilir.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Dolunay yaratıcılığınızı arttırarak yeteneklerinizi gösterebileceğiniz fırsatlar yaratabilir. Daha fazla dikkat çekebilir, ön planda olabilirsiniz. Çocuklar ve duygusal ilişkilerinizle ilgili hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Maddi durumunuzu etkileyecek hızlı gelişmeler meydana gelebilir.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Oğlak burcundaki dolunay eviniz, aileniz, ebeveynlerinizle ilgili bazı değişim ve dönüşümler meydana getirebilir. Ev, mülk, arsa alımı, satımı, kiralama, taşınma gibi kavramlar bu dolunayla birlikte hızlanabilir. Kontrolü zor, ani durumlarla karşılaşabileceğiniz için sakin ve sağduyulu davranmalısınız. 


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
Oğlak burcu dolunayı, eğitim, seyahatler, yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınızla ile ilgili konularda bazı dönüşümler meydana getirebilir. Gizli düşmanlıklar, kaza ve sakarlıklara karşı temkinli olmalı, güvenliğinizi riske atmamalısınız.


YAY (23 Kasım-21Aralık)
Dolunay maddi durumunuzu etkileyecek bazı değişim ve dönüşümler meydana getirebilir. Sosyal çevreniz, grup çalışmaları ve arkadaşlarla ilgili harcamalar artabilir. Gelecek hedefleriniz, projeleriniz için maddi destek ve kredi bulabilirsiniz. Bu dönemde önemli maddi riskler almamalısınız.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Oğlak burcunda oluşacak dolunayla birlikte kendiniz ve yaşamınızla ilgili kararlar alabilirsiniz. İşiniz, kariyeriniz, eviniz veya ilişkilerinizle ilgili yeni bir dönemi başlatabilirsiniz. Toplum önündeki statünüz ve imajınızda değişimler olabilir. Otorite kavramları ile bazı çatışmalar yaşayabilirsiniz. Duygusal olarak hassas ve gergin olmanız mümkündür. 

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Oğlak burcunda meydana gelecek dolunay yaşamınızı, duygu ve düşüncelerinizi gözden geçirmenize imkan verebilir. Kendiniz ve çevrenizle ilgili önemli farkındalıklar kazanabilirsiniz. Bir bağımlılığınız ve zararlı alışkanlığınız varsa bu dolunay zamanını onu bırakmak için değerlendirebilirsiniz.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay, ait olduğunuz gruplar, arkadaşlarınız, projeleriniz, kazançlarınız ile ilgili kavramlarda bazı dönüşümler meydana getirebilir. Hayalini kurduğunuz bir dileğiniz de bu dönemde gerçekleşebilir. Çocuklarla ilgili yeni gelişmeler, tatil ve seyahatler de gündeminizde olacaktır. 


Sevgilerimle


Astrolog

Demet BALTACI