YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

16 Ocak’da İstanbul saatine göre Ay saat 06:53’de Oğlak burcundaki Güneş ile karşıt pozisyona gelecek ve 25 derece Yengeç burcunda Dolunay meydana gelecek. Yılın ilk dolunayı su elementinde ve öncü enerjiler taşıyor.

                        


16 Ocak’da İstanbul saatine göre Ay saat 06:53’de Oğlak burcundaki Güneş ile karşıt pozisyona gelecek ve 25 derece Yengeç burcunda Dolunay meydana gelecek. Yılın ilk dolunayı su elementinde ve öncü enerjiler taşıyor. Yengeç burcu duygularımız, iç dünyamız, güvenliğimiz, yuvamız, vatanımız, ailemiz, ebeveynlerimiz, çocuklar, hamilelik, doğum vb. kavramlara dikkat çekiyor.


Ay Yengeç burcunun yöneticisi olduğu için bu dolunayda her zamankinden daha hassas ve duyarlı olabiliriz. Duygusal iniş çıkışlar, melankoli, sezgilerin güçlenmesi, kırılganlık söz konusu olabilir. Yengeç burcunun yönettiği mide, karın bölgesi, sindirim sistemi, göğüsler, dişilik ve annelik ile ilgili kavramlarda hassasiyet artabilir.


Dolunay Nesre Ay durağında Procyon yıldızı ile birleşiyor . Ay’ın karanlık yüzü Lilith de Ay ile kavuşumda. Procyon Mars karakterinde ve zorlayıcı olabilen bir yıldız. Yengeç burcunun temsil ettiği anne, çocuk, hamilelik, doğum vb. konularda zararlı etkiler ortaya çıkabilir. Diğer bir dişi gezegen Venüs’ün şu sıralarda retro olması ve tam dolunay günü karanlık bölgeden ayrılarak Lucifer pozisyonuna geçmesi  etkileri daha fazla tetikleyebilir.

Dolunay anı haritasında Oğlak burcu yükseliyor. Retro Venüs yükselen üzerinde  ve dolunay haritanın yedinci evinde. Venüs’ün temsil ettiği diğer kavramlar kadın figürler, sevgi, aşk, ilişkiler, evlilik, ortaklıklar, açık düşmanlıklar, adalet, yargı, siyaset  kavramlarını gündemde tutuyor. Venüs’ün burcu Terazi’de yer alan Mars ve Venüs’ e yaptığı kare açı işi daha da zorlaştırıyor.


Satürn olumlu görünümde olsa da bulunduğu kritik Zodyak derecesi ve malefik gezegen olması olumlu açılarına da kuşku ile bakmayı gerektirir. Sorumluluklarımız konusunda ihmalimiz yoksa faydalı olabilir aksi halde hatalarımızı yüzümüze vurabilir. Özellikle geçmişteki ilişkilerimiz ve aile ile ilgili konular, ebeveynler, yaşlılar ile ilgili farkında olmadığımız gizli durumlar ortaya çıkabilir. Yasak aşklar, istenmeyen hamilelikler, süregelen hamileliklerde sorunlar, erken doğumlar, anne ve ebeveynlerle ilgili durumlar, evimiz, yuvamız ya da vatanımız ile ilgili hassasiyetler açığa çıkabilir. Kronik sağlık sorunları varsa bel fıtığı, böbrek, romatizma, diş vb dolunay etkisiyle nüksedebilir; dikkat!..Bu dolunay da ruhsal dengemizi korumakta ve  huzurlu olmakta zorlanabiliriz. Kendimizi rahatlatacak uğraşlar ile ilgilenmek, bol bol ılık duş almak, Ay'ın metali gümüş takılar kullanmak enerjiyi dengelemek için yararlı olabilir. 


Yengeç dolunayı natal haritalarımızda olumlu temaslar yapıyorsa ailenin desteğini almak, güven ihtiyacının karşılanması, ev, emlak alımı, satımı, miras, sigorta, nafaka, kredi vb. yollar ile maddi destekler, yuva ve çocuklarla ilgili somut gelişmeler meydana getirebilir.


Yengeç dolunayı yükselen burcu Yengeç olan ülkemizde halkın hassasiyetini arttırabilir. Hem Ay’ı hem Venüs’ü zararlı yerleşimde olan ülkemizde kadın kavramı daha fazla gündemde olabilir. Dolunay ikinci ev çizgisine yakın olduğu için maddi konuları da etkiliyor.Beşinci evimizde Terazi burcunda kavuşan Merkür ve Satürn’e dolunay noktası kare yapıyor. Ekonomide ciddi dalgalanmalar , spekülatif piyasalarda riskler sözkonusu. Ev, emlak, kredi , vergi vb. konularda gelişmeler olabilir. Kadın, aile, annelik, doğum, çocuklar ile ilgili yanlışlarımız ve eksiklerimiz ile ilgili halkın farkındalığını arttırabilecek bazı hassas kavramlar gündeme gelebilir. Hukuk, yargı, savcı, yöneticilerle ilgili ilginç gelişmeler olabilir ve bilinmeyen gizli durumlar ortaya çıkabilir.


Politika veya sanat camiasından ünlü bayanlarla ilgili yasak aşk, hamilelik, doğum vb gibi haberler alabiliriz. Bu alanlarda yapılan hukuksal düzenlemeler memnuniyetsizlik yaratabilir.


Burç yorumlarınızı okurken, öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da takip ediniz.


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
Sevgili Koçlar, Dolunay sizin dördüncü evinizi etkileyecek. Eviniz, aileniz, ebeveynleriniz ile ilgili duygularınızı etkileyecek gelişmeler, bazı kavramlarda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz. Bazı koçlar bir süredir uğraştıkları gayrimenkulun satışı, kiralanması, alımı gibi durumlarla karşılaşabilirler. Venüs retrosu maddi kavramlarda kayıp yaratabilir, temkinli olmalısınız. Satürn miras, sigorta, nafaka vb gibi ev ve ailenizle ilgili maddi konuları  destekleyebilir.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Sevgili Boğalar,   Yengeç burcunda yaşanacak dolunay ile birlikte yakın çevreniz, kardeşleriniz ve ailenizle ilgili duygusal durumlar oluşabilir. İşiniz ile ilgili eğitim, tanıtım, basın, internet ve yayıncılık gibi faaliyetlerde bazı gelişmeler gündemde olabilir. Bir süredir görüşmediğiniz akrabalardan haberler gelebilir, daha önceden gittiğiniz ya da geçmişiniz ve çocukluğunuzla ilgili bölgelere ziyaretler yapabilirsiniz. Kronik sağlık sorunlarına dikkat etmelisiniz.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 
Sevgili İkizler, Yengeç burcunda yaşanacak dolunay sizin para ve kazançlar evinizi aydınlatacak. Satürn’ün dolunayı destekleyen açısı ile birlikte  çalışmalarınızın karşılığını alabileceksiniz. Prim, tazminat, nafaka, miras gibi geçmişten gelen bir miktar para elinize geçebilir. Bu dolunay bazı olgun ve yaşlı yakınlar, akrabalar ile ilgili haberler de getirebilir. Mars’ın Terazi burcundaki seyri ve Venüs ile görünümü aşk, flörtler, çocuklar, spekülatif kazançlar ile ilgili beklenmeyen riskli durumlar oluşturabilir.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Sevgili Yengeçler, dolunay sizin burcunuzda olacak. Bu nedenle duygularınız çok yoğunlaşabilir, hassas ve kırılgan olabilirsiniz. Dolunay kendiniz ve yaşamınızla  ilgili bazı farkındalıklar elde etmenize imkan verebilir. Fiziksel olarak hassas olabileceğiniz için sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Dış görünümünüzle ilgili bazı kararlar alabilir, yeni bir saç modeli, giyim ve stilde değişimler yapabilirsiniz. Diyete başlamak, zararlı alışkanlık ve bağımlılıklardan kurtulmak için de dolunaydan yararlanabilirsiniz. İçsel huzurunuz zaman zaman bozulabilir. Özel ilişkiler ve aileyle ilgili bazı eski sorunlar tekrar gündeme gelebilir ya da şimdiye kadar fark etmediğiniz gerçeklerle yüzleşebilirsiniz.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Sevgili Aslanlar,  yengeç burcu dolunayı iş ve günlük yaşamınızda bazı dönüşümler meydana getirebilir. İşinizin tanıtımı ve iletişim ile ilgili konularda bazı aksilikler gündeme gelebilir. Bu dönemde yakın çevrenizdeki kişilerle iletişimlerinizde daha dikkatli olmalısınız. Duygusal olarak içe dönük olabileceğiniz gibi, sağlığınızda hassas olabilir. Kronik sağlık sorunları, bel, böbrek, cilt, diş, eklemler ile ilgili nüksedebilir. Soğuk algınlığına karşı bağışıklığınızı güçlendirmeli, beslenmenize ve dinlenmenize özen göstermelisiniz.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Sevgili Başaklar, dolunay  sizin umut ve dilekler evinizde gerçekleşecek. Hayalini kurduğunuz bazı dileklerinize kavuşabilir, ya da daha önceden girişimde bulunduğunuz projelerde dönüşümler yaşayabilirsiniz. Bu projeler geçtiğimiz Temmuz ayında da başlamış olabilir. Bu dönem sosyal hayatınızda hareketlilik artabilir ve eski arkadaşlarla görüşebileceğiniz organizasyonlara katılabilirsiniz. Maddi konularda biraz daha temkinli olunuz; harcamalar artabilir. Eğlence, seyahat, özel uğraşlar, çocuklar ile ilgili bazı masraflar gündeme gelebilir.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Sevgili Teraziler, Yengeç burcu dolunayı kariyer evinizde meydana gelecek. İş ve kariyerinizde bazı gelişmeler meydana gelebilir. Yeni bir iş değişimi, terfi veya yürüttüğünüz proje ve çalışmalarda dönüşümler olabileceği gibi memnun olmadığınız işleri sonlandırabilirsiniz. Aile, ev ve iş yaşamında duygusal olarak biraz zorlanabileceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Evinizde kullandığınız eşyalarda bazı problemler oluşabilir. Aile üyeleri ile olan ilişkilerde daha özenli olmalısınız.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
Sevgili Akrepler,  Yengeç burcunda yaşanacak dolunay sizin dokuzuncu evinizi etkiliyor. Yurtdışı, yüksek öğrenim, hukuksal kavramlarda bazı sonuçlar alabileceğiniz gibi, seyahat programı da yapabilirsiniz. Kendinizi genel olarak pozitif ve mutlu hissetmekle birlikte bu dolunay, yakın çevreniz ve ailede size biraz stres yaratabilecek gelişmelere neden olabilir. Bazı eşyalarınızın kaybolması, hırsızlık ve gizli düşmanlıklar da sözkonusu olabilir. Özellikle seyahate çıkacaksanız arabanızın bakımını yaptırmayı ihmal etmeyin sevgili Akrepler..

 

YAY (23 Kasım-21Aralık)
Sevgili Yaylar,  Yengeç dolunayı ortak kazançlar ve gelir giderler konusunda bazı farkındalıklar kazanmanıza olanak sağlayabilir. Bu dönemde bazı beklenmedik harcamalarınız oluşabilir. Miras, sigorta, vergi, nafaka, kredi gibi konular da bu dolunay ile birlikte daha fazla gündeminizde yer alacaktır. Sosyal organizasyonlar ve arkadaşlar nedeniyle harcamalarınız artabilir. Borç vermek için uygun biz zamanda değilsiniz sevgili Yaylar..

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
Sevgili Oğlaklar , Yengeç burcu dolunayı karşıt burcunuzda olduğu için sizin için oldukça önemli olabilir. İlişkiler, ortaklıklar, evlilik gibi kavramlarda yeni kararlar alabilirsiniz. Eşiniz, ortağınız veya yakın arkadaşlarınızla ilgili gelişmeler gündeme gelebilir. Venüs sizin burcunuzda retro ve Mars ile sert etkileşimde olacak. Sağlığınıza özen göstermeli, küçük kaza ve sakarlıklara karşı temkinli olmalısınız. Cilt, eklem, diz, kemik, diş, bel vb. bölgelerde hassasiyet artabilir. Kariyeriniz ve özel hayatınızda bazı eski sorunlar ya da bunların şu ana kadar fark etmediğiniz yönleri ile yüzleşebilirsiniz.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Sevgili Kovalar,  Yengeç dolunayı sizin günlük rutinlerinizi ve sağlığınızı temsil eden alanda gerçekleşecek. Günlük yaşamınızda ve iş çevrenizde, yanınızda çalışan kişilerle ilgili gelişmeler olabilir. Venüsün retro olması özellikle yakın çevrenizde bayanlarla olan ilişkilere dikkat etmenizi gerektiriyor. Eğer gizli ilişkiler varsa bunlar açığa çıkabilir, ya da bazı düşmanlıklar hissedebilirsiniz. Evinizdeki ve ofisinizdeki eşyalarda bozulmalar ve evcil hayvanınız ile ilgili bazı sağlık problemleri de sizi duygusal olarak yorabilir. Yengeç dolunayı ruhsal dengenizi biraz zorlayabilir. Dinlenmeye ve kendinizi rahatlatacak faaliyetlere zaman ayırın.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Sevgili Balıklar, Yengeç  dolunayı ile birlikte özel ilişkileriniz, duygusal hayatınız, yaratıcılığınız ve çocuklarınız ile ilgili konularda yeni gelişmeler bekleyebilirsiniz. Genel olarak sizin için olumlu etkiler taşıyan bu dolunayda arkadaşlarınız ve duygusal hayatınız ile ilgili yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz. Hamilelik ve doğum ile ilgili konularda gelişmeler olabilir. Aşk ve cinsellikde temkinli olmalı risk almamalısınız. Sosyal faaliyetler nedeniyle harcamalar artabilir. Borç almak ve vermek için uygun bir zamanda değilsiniz.

 

Sevgilerimle

 Astrolog Demet BALTACI

 

KANALIMIZA HEPİNİZİ BEKLİYORUZ... 
http://www.youtube.com/user/bilincokulu?sub_confirmation=1
.
ÜCRETSİZDİR, SÜRPRİZ DOLUDUR !