TÜLİN ETYEMEZ SCHİMBERG

Regresyon "Geçmiş Yaşam Çözümlemeleri" alanında ve dönüşümsel konularda çalışmalarını sürdürmekte olan Tülin Etyemez Schimberg halen Bilyay Vakfı ve MTİA Derneği başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Tülin Etyemez Schimberg,

 

 

1972’de Samsun’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliğini bitirdikten sonra bir süre bilgisayar sektöründe çalışıp daha sonra ilaç sektörüne geçti. Ve 2011 yılına kadar Uluslararası bir firmada Klinik Proje Müdürü olarak çalıştı. 

 

90’lı yıllardan beri ruhsal konularla ilgili çeşitli araştırmalar yapan Tülin Etyemez ruhsallıkla ilgili pek çok konferanslar ve seminerler verdi, makaleler yazdı, uygulamalı atölye çalışmaları yaptı, Ruh ve Madde Dergisi’nin ve Ruh ve Madde Yayınlarından çıkan pek çok kitabın editörlüğünü gerçekleştirdi.

 

2005 ve 2009 yıllarında düzenlenen 1. ve 2. Parapsikoloji Konferansı’nın organizasyonunda görev aldı. 

 

2005 yılında Janet Cunningham ve Jeffrey Ryan’dan regresyon terapisi eğitimini tamamladı.

 

2006 yılında Avrupa Regresyon Terapistleri Birliği EARTh’ün yönetim kurulu üyesi oldu ve bu kurum bünyesinde pek çok eğitim ve kongre organizasyonları yaptı, pek çok atölye çalışmalarına katıldı ve eğitimler verdi.

 

NLP ve EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği) vb. pek çok tekniği deneyimleri arasına kattı.

 

2008 yılında IBRT’den Regresyon Terapistliği sertifikası aldı ve aynı yıl Brezilya’da düzenlenen 3. Dünya Regresyon Kongresi’ne katıldı.

 

2006-2011 yılları arasında Avrupa Regresyon Uzmanları Birliği yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.Halen birliğin yıllık toplantılarını organize etmekte ve program komitesinde yer almaktadır.

 

Ekim 2011’de Türkiye’de gerçekleştirilen 4. Dünya Regresyon Kongresi’nin organizasyon komitesi başkanlığını yürüttü.

 

Aynı yıl Ağustos 2011'de Reşat Güner ile birlikte regresyon alanında uzmanlar yetiştirmek üzere Unicorn Dönüşümsel Çalışmalar okulunu kurdu.

 

Regresyon-Geçmiş Yaşam Çözümlemeleri alanında ve dönüşümsel konularda çalışmalarını sürdürmekte olan Tülin Etyemez Schimberg halen Bilyay Vakfı ve MTİA Derneği başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

www.unicorn-transform.com

 

www.bilyay.org.tr