1 Mayıs Gökyüzü

1Mayıs…Merkür Günü…Ay Oğlak burcunda ilerleyerek güne ciddi ve kararlı enerjiler veriyor. Sorumluluklarımız ve bitirmemiz gereken işler gün boyu önem kazanabilir. Ay Merkür arasında öğleden sonra oluşacak kare açı genel olarak iletişim, ulaşım, yazılı ve sözlü ifadede sorunlar çıkarabilir. Ay 17:07’ de boşluğa girecek ve 17:19’da Kova burcuna geçecek. Ay Kova burcuna geçtikten sonra daha bağımsız, orijinal ve sosyal enerjiler vermeye başlayabilir.

 

Bugün iletişim gezegeni Merkür Koç burcundan ayrılarak Boğa burcuna giriş yapacak. Ay sonuna kadar zihinsel yapıda ve iletişimlerde somut, sağduyulu, pratik yaklaşımlar artabilir. Kişisel değerler, maddi manevi güvenlik düşüncesi önem kazanabilir. Boğa, Başak ve Oğlak burçlarının günlük hayatlarında iletişim hızlanacak kendilerini daha iyi ifade edebileceklerdir.

 

Bugün bir diğer görünüm de Mars ve Satürn arasında oluşacak karşıtlık…Baskı, öfke, şiddet, sınırlayıcı kavramlar etkili olabilir. Aile büyükleri ve otorite ile çatışmalar, önemli amaçlar için büyük çaba, zorlanma söz konusu olabilir. Özellikle etki alan Boğa, Akrep, Aslan, Kova burçlarının temkinli olmaları ve riskli davranışlarda bulunmamaları gerekiyor.

 

Demet Baltacı Bilincokulu.com

 

Burç yorumlarınızı takip ederken öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederim.. www.bilincokulu.com

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
İnsanların hakkınızda ne düşündüğüne önem vereceksiniz. Bu nedenle onların istediği veya beğeneceği gibi davranmaya karar verebilirsiniz. Bırakın istediklerini düşünsünler, siz yine kendiniz olmaya devam edin.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
Bugün karşınıza çıkacak gelişmeleri, rasyonel yaklaşımlar kullanarak değerlendirmeniz gerekli. Olan biteni istediğiniz gibi görme eğilimine girmeyin. Şartları iyi inceleyin ve gereken adımları atın.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 
Sosyal ortamlarda kişiler arasında doğacak çekim özel yaşamınızdaki ana konu olabilir. Tanışacağınız kişileri son derece etkileyebilir, siz de onlardan etkilenebilirsiniz. Bugün başlayan ilişkiler ileride ciddi boyutlar kazanabilirler.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)
Bugün boş zamanlarınızı sevdiğiniz insana ayırmayı düşünebilirsiniz. Kendisiyle görüşüp gün için neler yapmak istediğini öğrenebilir, bunları içeren planlar önerebilirsiniz. Bu tutumunuz kendisini çok mutlu edecektir.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Ailenizin beklentileri bugün artabilir ve yeni sorumluluklar üstlenebilirsiniz. Kendinize bir program yapın ve vaktinizi uygun şekilde bölüştürün. Rahat hareket ederseniz, sorunsuz bir gün geçireceksiniz.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
Bir hayal alemine dalıp gitmeniz ve burada da son derece güzel bir gün geçirmeniz mümkündür. İç dünyanızda keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Dikkat gerektiren önemli işleriniz varsa, bunları başka bir güne erteleyin.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
Evinizle ilgili yeni konular gündeme gelebilir. Ailenizle bazı görüşmeler yapabilirsiniz. Bu görüşmelerde her şeyi yeterince açık şekilde ifade edin ve söylediklerinizin anlaşıldığından da emin olun.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )
İnsanlarla olan ilişkilerinizde yeni davranışlar sergileyebilirsiniz. Diğer günlerden farklı olarak oldukça neşeli ve hareketli olmanız mümkündür. Bunlar, arkadaşlarınızın hoşuna gidecektir.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık
Leziz yiyecekler bugün gözünüze çok cazip görünebilir ve sık sık atıştırıp öğünlerde ağır gıdalar almaya eğilim gösterebilirsiniz. Her zamanki beslenme alışkanlıklarınızı terk etmeyin.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)
İnsanlar sert tepki vereceğinizden korktuklarından bazı şeyleri gizlemiş olabilirler ancak bugün bunları açıklamaktan başka çareleri kalmayabilir. Onlara kızmak yerine elinizde olan çözümleri uygulayın.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
İç dünyanız sizi bazı şeyleri yapmaya itiyormuş gibi gelebilir. Önce kalbinizin söylediklerini tarafsız şekilde değerlendirin. Daha sonra da ani hamleler yapmadan, planlı şekilde hareket edin.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Bugün sosyal aktiviteler için davetler alabilirsiniz. Bunları reddetmeyin; zaten reddetmeniz güçlenen sosyal yönünüz yüzünden çok zor. Gittiğiniz yerde son zamanların en keyifli saatlerini geçirebilirsiniz.